نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته 1401

 

نمایشگاه بین المللی صنایع شیلات و آبزیان، با هدف نمایش دستاوردها و محصولات مرتبط و ایجاد همکاری متقابل بین تولیدکنندگان و متخصصان این صنعت، همه ساله در فصل پاییز برگزار می­شود.

به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری نمایشگاه در سال گذشته، پیشبینی می­شود رویداد امسال با استقبال بیشتری از جانب شرکت­کنندگان و بازدیدکنندگان برگزار شود. این نمایشگاه با شرکت 65 شرکت داخلی و خارجی و در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می­شود.

غرفه سازی برای نمایشگاه بین المللی شیلات گروه معماری آرسا

وب سایت گروه معماری آرسا، تخصصی ترین  پلتفرم مشاوره آنلاین در حوزه طراحی ، معماری ،دکوراسیون داخلی و غرفه سازی نمایشگاهی شما را برای حضوری موثر و متفاوت همراهی می‌کند. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید با هزینه‌ای مقرون به صرفه، حداکثر بهره وری را داشته باشید.

09050720011 تماس مستقیم با مشاوران آرسا

IFEX 2022 از بزرگترین رویدادهای منطقه در حوزه صنایع شیلات است

برگزاری رویداد IFEX در ایران به دلیل موقعیت خاص کشورمان در خاور میانه و کشورهای حوزه خلیج فارس، موقعیتی بی­نظیر جهت جذب سرمایه گذاران خارجی و تعامل با شرکت­های بین­ المللی در زمینه شیلات و آبزیان است.

بهره مندی صنایع دانش بنیان حاضر در نمایشگاه IFEXاز صندوق نوآوری و شکوفایی

شرکت­ها و کسب­­وکارهای دانش بنیان با شرکت در نمایشگاه بین المللی صنایع شیلات و ارائه مدارک مربوطه، می­توانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بهره­مند شوند

شرکت کنندگان در نمایشگاه صنعت شیلات و آبزیان

نمایشگاه بزرگ صنایع شیلات و آبزیان امسال با حضور شرکت کنندگانی در زمینه های زیر برگزار می­شود:

 • شرکت­ها، کارخانجات و صنایع بسته­بندی شیلات و غذاهای دریایی
 • تولید و عرضه کنندگان خوراک و مکمل­های غذایی مخصوص تکثیر و پرورش آبزیان
 • تولید و عرضه کنندگان تجهیزات و دستگاه­های برودتی و حرارتی پرورش آبزیان
 • تولید و تکثیرکنندگان بچه ماهی
 • تولیدکنندگان انواع غذای دریایی فرآوری شده و خام
 • تولیدکنندگان و عرضه کنندگان دستگاه­ها و تجهیزات تصفیه آب جهت پرورش آبزیان
 • تولیدکنندگان آکواریوم و تجهیزات پرورش و نگهداری آبزیان و ماهیان زینتی
 • تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات و محصولات در زمینه ماهیگیری تفریحی
 • فعالان و دست اندرکاران حوزه دامپزشکی و سلامت آبزیان و شیلات
 • تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل آبزیان
 • تولید و عرضه کنندگان تجهیزات و لوازم صید آبزیان
 • مدیران و دست اندرکاران بازارهای الکترونیکی خرید و فروش کالاهای آبزیان
 • سازمان­ها، بانک­ها، بیمه­ها و سایر تشکیلات مرتبط با شیلات و آبزیان
اهداف برگزاری رویداد صنایع شیلات و آبزیان IFEX 2022

نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان و صنایع وابسته، به کلیه فعالان و دست اندرکاران در این حوزه،  این فرصت را می­دهد، تا در فضایی حرفه­ای، محصولات و خدمات خود را به بازدیدکنندگانی از سراسر جهان معرفی نموده و در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود گام بردارند.

مهم ترین اهداف برگزاری نمایشگاه صنایع شیلات، آبزیان و غذای دریایی
 • نمایش توانمندی­ها و دستاوردهای کشور در زمینه تولید انواع آبزیان
 • ایجاد زمینه­ای مناسب، حرفه­ای و بین المللی برای جذب سرمایه­گذاران داخلی و خارجی
 • معرفی مشاغل در زمینه صنایع شیلات و جذب نیروهای متخصص در مشاغل مربوطه
 • معرفی و ترویج مصرف غذاهای دریایی و آبزیان
 • ارتباط کارآمد میان صیادان و فعالان و متخصصان صنایع شیلات
 • تبیین حداقل و حداکثر پتانسیل موجود در منابع طبیعی جهت بهره برداری صیادان و فعالان صنایع شیلات
 • عرضه و نمایش آخرین نوآوری­های علمی و فناورانه در زمینه شیلات و صنایع آبزیان و غذاهای دریایی
 • تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاری تجربیات علمی و فنی میان تولیدکنندگان و فعالان صنعت شیلات

این رویداد بین المللی فرصتی طلایی برای ایجاد تعامل و همکاری متقابل میان تولیدکنندگان، متخصصان، صادرکنندگان و وارد کنندگان شیلات، آبزیان و تجهیزات مرتبط با آن را فراهم می­آورد.

صنعت شیلات

صنعت شیلات به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین شاخههای صنعت مواد غذایی در ایران شناخته میشود که همه روزه شاهد تغییرات و پیشرفتهای تکنولوژیک خوبی در دو حوزه اصلی آبزی‌پروری (Aquaculture) و ماهیگیری (Fishing) بوده ایم. صنعت شیلات همواره یکی از مهمترین زیربخشهای اقتصادی در تأمین امنیت غذایی، تجارت، اشتغالزایی، کارآفرینی و محرومیت زدایی در جهان بشمار میرود. از سال 1331 که این صنعت به طور رسمی به یکی از صنایع ملی کشور عزیزمان مبدل شد، تا کنون فراز و نشیبهای زیادی را به خود دیده است. امروزه به لطف پیشرفتهای علمی دانشمندان و متخصصین ایرانی، شاهد خودکفایی و قدرتمندتر شدن این صنعت جوان در بخشهای تکثیر و پرورش آبزیان، بوم شناسی آبزیان، فرآوری محصولات شیلاتی و صید آبزیان هستیم.

از اینرو امسال نیز همه شرکتها و فعالین برتر صنعت شیلات کشورمان، برای ششمین دوره متوالی در 29 آبان ماه در نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته تهران ۱۴۰۱ (Ifex) گردهم خواهند آمد تا با آخرین دستاوردها و محصولات یکدیگر از نزدیک آشنا شوند. این رویداد فرصت مناسبی است تا بتوانید اطلاعات خود را به روز نموده و نیازهای تخصصیتان را بدون واسطه تهیه نمایید. ما نیز از شما دعوت میکنیم که در این نمایشگاه همراه ما باشید.

صنعت شیلات در ایران

امروزه صنعت شیلات ایران توانسته به یکی از صنایع مهم و ارز آور تبدیل شود. مطابق آمارها و مطالعات انجام شده، در سالهای اخیر سرمایه گذاری در این بخش، رشد محسوسی را تجربه نموده است. همچنین بهره برداری مناسب از تولیدات شیلاتی و رشد اشتغال زایی در کنار بیش از 400 میلیون دلار ارز آوری توانسته این صنعت را در کانون توجهات قرار دهد.

بخش عمده صادرات صنعت شیلات در حوزه آبزیان خزر، مربوط به محصولات خاویار و گوشت‌ ماهیان‌ خاویاری‌ میگردد. همچنین میگو به عنوان محصول اصلی آبهای جنوبی ایران در کنار لابستر و برخی ماهیان‌ دریایی‌ چون‌ حلوا سفید، توانسته اند جایگاه خوبی را در لیست کالاهای صادراتی داشته باشند.

آموزشهای مرتبط با صنعت شیلات در کشور

با توجه به جوان بودن کشور در صنعت بزرگ شیلات، لزوم ایجاد بسترهای آموزشی در این بخش به خوبی احساس میشود. امروزه آموزش‌ها این صنعت در دو بخش‌ آموزش‌های‌ کوتاه ‌مدت‌ و بلند مدت ارائه میگردد. در بخش اول، شاغلین‌ صنعت شیلات‌ موارد تخصصی مربوط به کار خود را آموزش میبینند. اما در بخش دوم یعنی حوزه آموزش‌های‌ بلند مدت‌، هدف پرورش نیروهای متخصصی است که در سه‌ گرایش تکثیر و پرورش‌ آبزیان، عمل آوری‌ فرآوردههای‌ شیلاتی‌ و نیز علوم و فناوری‌ صید و بهرهبرداری‌ بتوانند به این صنعت کمک نمایند.

صنایع وابسته به صنعت شیلات

صنعت شیلات یکی از صنایع بزرگ و اشتغال زا محسوب میشود که بیشتر از 40 نوع صنایع وابسته به آن را میتوان برشمرد. صنایع توربافی، کشتی سازی، تهیه و تامین خوراک آبزیان، تولید پودر ماهی، فرآوری آبزیان، صنایع بسته بندی و کنسرو سازی، سازندگان تجهیزات و ادوات آبی، صنایع مل و نقل و لجستیک مواد غذایی، دامپزشکی و … از جمله مهمترین صنایع وابسته به این صنعت بزرگ بشمار میآیند.

اشتغال زایی مناسب، ایجاد زمینههای درآمدی بالا، ارز آوری و رونق اقتصادی در منطقه از جمله پیامدهای مثبتی هستند که بر اثر تکثر صنایع وابسته به این بخش بوجود خواهند آمد.

ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته تهران ۱۴۰۱ (Ifex)

نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته تا کنون 5 بار در تهران برگزار شده است. با تلاش مسئولان و دل سوزان این صنعت، امسال نیز در 29ام آبان ماه شاهد برگزاری ششمین دوره این نمایشگاه بین المللی خواهیم بود.

این نمایشگاه این بار هم با هدف ایجاد بستر مناسب جهت همکاری و سرمایه گذاری در صنعت شیلات ایران و هماهنگی بین بخشهای دولتی و خصوصی، فرهنگ سازی و ترویج الگوهای بهینه مصرف و عرضه آخرین توانمندیها کشور برقرار خواهد شد. حضور صادرکنندگان، فروشندگان، خریداران و تولیدکنندگان کلیدی در منطقه خاورمیانه در ششمین دوره این نمایشگاه باعث ایجاد بستر مناسبی برای فعالین این بخش میگردد.

فرم درخواست