بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت برق IEE 2022

 

نمایشگاه بین المللی صنعت برق 1401 یا IEE 2022 امسال نیز همانند سال­های گذشته، در اواخر آبان ماه و در محل نمایشگاه­های بین المللی تهران دایر خواهدشد. این رویداد بزرگ تجاری با شرکت بیش از 300 شرکت داخلی و خارجی فعال در زمینه صنایع برق و هزاران بازدید کننده از ایران و سراسر جهان برگزار می­شود. با توجه به حضور گسترده و رقابت شرکت‌های مختلف، «ساخت غرفه» و «غرفه آرایی اصولی» در این نمایشگاه بسیار حائز اهمیت است. «گروه معماری آرسا» تخصصی ترین  پلتفرم مشاوره آنلاین در حوزه طراحی، معماری‌، دکوراسیون داخلی و غرفه سازی نمایشگاهی در خدمت شماست تا حضوری «متفاوت» در این نمایشگاه داشته باشید.

طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی توسط گروه معماری آرسا

فضای بازاریابی و شبکه‌سازی در نمایشگاه برای مدیران بسیار حائز اهمیت است. شاخصه تعیین کننده برای جذب بیشتر مخاطبان، نحوه «طراحی غرفه» شما خواهد بود. از طرفی استفاده بهینه از فضای نمایشگاهی و همچنین صرفه جویی در هزینه نیز یک دغدغه اساسی محسوب می‌شود. گروه معماری آرسا، با بهره گیری از تجربه متخصصین این حوزه در مسیر «حضور موثر در نمایشگاه» با افتخار همراه شماست.

09050720011 تماس مستقیم با مشاوران آرسا

اهداف برگزاری نمایشگاه صنعت برق

نمایشگاه بین المللی صنایع برق فرصتی بی نظیر را جهت عرضه و نمایش آخرین دستاوردها و محصولات در سطح جهانی، برای کلیه فعالان صنعت برق فراهم می­آورد.

از مهم­ترین اهداف این رویداد بزرگ تجاری، ایجاد بستری مناسب جهت شروع همکاری­های جدید بین متخصصان و فعالان حوزه برق می­باشد. حضور صدها شرکت داخلی و خارجی، در فضایی حرفه­ای، زمینه­ای مساعد را برای گسترش همکاری میان شرکت­ها، نیروهای متخصص و نخبگان صنعت برق به وجود می­آورد.

همچنین حضور در این نمایشگاه بین المللی، فرصتی طلایی برای شرکت­ها و کسب و کارهای فعال در حوزه صنایع برق است  تا با جذب سرمایه­گذاران داخلی و خارجی، در جهت رشد و توسعه خود گام بردارند.

حضور شرکت­های دانش­بنیان و عرضه نوآوری­های مبتکرانه در زمینه صنایع برق، به اشتراک­گذاری تجربیات فنی و تخصصی و ارائه طرح­ها و راهکارهای فناورانه و نوین، سبب توسعه علمی و اقتصادی این کسب­وکارها و فعالان صنعت برق خواهدشد.

شرکت کنندگان در نمایشگاه صنایع برق سال 1401
 • تولیدکنندگان انرژی
 • شرکت­های فعال در زمینه برق قدرت
 • شرکت­های فعال در زمینه توزیع برق و خطوط انتقال نیرو
 • عرضه­کنندگان خدمات حفاظتی مرتبط با صنایع برق
 • شرکت­های فعال در زمینه کنترل، سنجش، اندازه­گیری برق و فرآیند
 • تولیدکنندگان، صادرکنندگان و عرضه کنندگان سیستم­های روشنایی و نورپردازی
 • تولیدکنندگان و عرضه کنندگان سیستم­ها و تجهیزات خودکار و اتوماسیون
 • تولیدکنندگان انرژی­های تجدیدپذیر و انرژی­های نو
 • تولید کنندگان، صادرکنندگان و عرضه کنندگان سیم و کابل، تجهیزات برق و سیستم­های ابزار دقیق
 • فعالان در حوزه آموزش و تعلیم
 • پیمانکاران، کارفرمایان و مجریان پروژه­ها و طرح­های مرتبط با برق و الکترونیک قدرت
 • شرکت­ها و کسب و کارهای دانش بنیان در زمینه صنایع برق
 • شرکت­های مشاور طراحی و اجرای پروژه­های برق
صنعت برق

صنعت برق یکی از صنایع اصلی و بنیادین محسوب میگردد که قدمت آن در کشور ما قریب به یک و نیم قرن میرسد. از سال 1263 خورشیدی که یک مولد سه کیلو واتی برای تامین برق یکی از کاخهای دربار ناصرالدین شاه به ایران آورده شد، صنعت برق ایران شاهد تحولات و روزگاران پر فراز و نشیبی بوده است. شرکتها و مجموعههای بسیاری در بخش تامین، تولید، انتقال، ذخیره و سیاستگذاری این شاخه مهم صنعتی وجود دارند. همه ساله میتوانید با شرکت در نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت برق ایران با فعالین صنعت برق ایران از نزدیک دیدار داشته باشید. این نمایشگاه در واقع بزرگترین رویداد این صنعت بشمار میرود که در آبان ماه با حضور پر شور شرکتهای مختلف داخلی و خارجی برگزار می گردد. ما نیز از شما برای شرکت در این رویداد تخصصی که از تاریخ بیست و نهم آبان ماه لغایت دوم آذر 1401 در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود دعوت مینماییم.

اهمیت و چالشهای روز صنعت برق در دنیای امروز

امروزه تامین برق مصرفی کشورها، میبایست با کمترین تخریب زیست محیطی همراه باشد. این نکته باعث شده تا این صنعت به یکی از صنایع پیچیده و بزرگ مبدل شود که شرکتهای تابعه زیادی را به خود جذب نموده است.

در دهههای اخیر، دیگر شرکتهای تولید برق در دنیا نمیتوانند به سادگی برای تولید الکتریسیته و برق، از منابع فسیلی و ناپاک استفاده نمایند و همین مطلب باعث ایجاد چالش در زمینه تامین و تولید این منبع ضروری انرژی شده است. از اینرو دستاندرکاران و متخصصین این بخش، میبایست بیشتر به فکر برنامهریزی برای تولید و تامین الکتریسیته مصرفی مردم و صنعتگران، با هزینه و آلایندگی کمتری باشند. همچنین، استفاده از روشها و ایجاد متدهای نوین، به منظور انتقال و ذخیره این انرژی ناب با راندمان بالا نیز از نیازهای اساسی این صنعت بشمار میآید. همین نیازها و حساسیتهای سازمانهای محیط زیستی باعث شده تا شرکتها و سرمایه گذاران بیشماری در این بخش سرمایه گذاری نمایند.

تامین و تولید برق از منابع بادی، خورشیدی، آب و … با ساخت توربینها و سلولهای پیشرفته و راندمان بالا، یکی از فعالیتهای  مهم شرکتهای خصوصی در این حوزه به شمار میآِید.

بخشها و صنایع وابسته به صنعت برق

صنعت برق در کشور ایران، یکی از صنایع دولتی بشمار می آید و به همین دلیل نیز فرآیند تولید و توزیع برق به مصرف کنندگان ،تنها از طریق شرکتهای دولتی (به عنوان صنایع بالا دست) صورت میپذیرد. البته سازندگان تجهیزات برقی در ایران، یکی از بخشهای عمده صنایع پایین دستی بشمار میروند، که سالیانه بیش از ۷۰ درصد محصولات فلزی کشور را استفاده میکنند.

به طور کلی فعالیت شرکتهای حاظر در صنعت برق، در یکی از 7 بخش ذیل تعریف میگردند:

 1. شرکتهای پیمانکاری

پیمانکار بخش تولید، انتقال و توزیع

 1. شرکتهای مهندسی مشاور
 2. شرکتهای مهندسی بازرگانی
 3. شرکتهای دانش بنیان (نوپا)
 4. شرکتهای دولتی

شامل شرکتهای برق منطقهای، توزیع نیرو، توانیر و مادر تخصصی

 1. شرکتهای بخش خصوصی تولید برق
 2. شرکتهای تولیدی(سازنده تجهیزات)

شرکتهای تولیدی یکی از مهمترین بخشهایی بشمار میآیند که در پانزده گروه مختلف به فعالیت خود میپردازند. تعداد این شرکتها بیش از 1000 شرکت گزارش شده است. تولید اتصالات و یراق، انواع تابلو، ترانسفورماتور، انواع رله، سکسیونر، سیم و انواع مختلف کابل، فیوز، کنتاکتور و … وظیفه اصلی این بخش محسوب میگردد.

نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران

نمایشگاه صنعت برق ایرانی یکی از رویدادهای معتبر بین المللی در خاورمیانه و دنیا بشمار میرود که شرکتها و گروههای متعددی از کشورهای مختلف در آن شرکت مینمایند. امسال نیز در 29 آبان ماه، همچون 21 دوره گذشته، شاهد برگزاری بیست و دومین دوره این رویداد خواهیم بود.

برگزاری و شرکت در اینگونه نمایشگاهها میتواند باعث رونق و رشد بیشتر صنعت برق شود تا با جذب سرمایهگذاران خارجی و شناسایی شرکتهای مستعد و برتر بتوان برنامه ریزی بهتری برای آینده این صنعت نمود.

فرم درخواست